Permanentní make-up

 

Aplikace permanentního make-upu není, jak by se mohlo na první pohled zdát, kompletní náhradou klasického líčení. Jedná se o linkový podklad pro samotné nalíčení, které Vám však již nikdy nezabere tolik času a tím pádem šetříte i Vaši peněženku. Permanentní make-up dodá Vašemu obličeji trvalou svěžest. Oční linky, obočí a kontury rtů budou vypadat vždy upraveně a opravdu přirozeně.

Ušetřete podstatnou část doby strávené každodenním líčením,
objevte permanentní make-up…

Tajemství této metody tkví v mikropigmentaci vrchní vrstvy pokožky (epidermu) pomocí implantace hypoalergenních přírodních pigmentů. Máte možnost vybrat si z široké škály přirozených odstínů, které dodají vaší pleti opravdový šarm.
Pigmentace se provádí pomocí šetrné pomůcky, která ultratenkou jehličkou vpraví přírodní barviva těsně pod povrch kůže. Při aplikaci permanentního make-upu nebudete pociťovat žádnou výraznější bolest. Procedura se provádí za přísných hygienických podmínek. Veškeré vybavení nezbytné k aplikaci je sterilní a převážně jednorázové.

Trvanlivost mikropigmentačního make-upu se pohybuje v závislosti na věku klientky od dvou do pěti let. Starší pokožka odbourává barviva pomaleji, tudíž starším ženám vydrží aplikovaný make-up déle.
Po uplynutí stanovené doby se barvivo přirozeně pozvolna vytratí. Pokud je však provedena obnova permanentního make-upu, svěží, mladistvý vzhled zůstane i nadále zachován.

 permanentní make-up obočí

 Obočí hraje zásadní roli v celkovém vzhledu Vašeho obličeje a zároveň dává vyniknout síle pohledu očí. Řada žen má však problémy s trvale neprobarveným, slabým nebo chybějícím obočím. Pomocí speciální vláskové techniky dokreslím Vaše obočí tak, aby výsledný efekt působil velmi precizně a přirozeně. Proměňte své obočí v krásné plné křivky, které již nikdy neztratí svůj tvar. Vaše nové obočí se stane okouzlujícím rysem Vašeho obličeje.

 permanentní make-up očních linek

 Oční linky patří mezi důležité prvky, které zvýrazňují vzhled očí a smyslnost pohledu. Jejich nahrazení mikropigemntací Vám usnadní každodenní líčení a dodá vašim řasám skutečný objem. Opatrně a s precizní přesností nanesu linku mezi řasy a tím docílíme Vašeho trvale přirozeného vzhledu.

 Každému, kdo si přeje nechat udělat permanentní make-up ! . . .

Jsou tu odpovědi na otázky kolem permanentního make-upu, na které se klienti ptají nejčastěji. Hned dále najdete stručná doporučeni a odborné rády jako „základní minimum“, který je dobře vědět ještě před aplikaci permanentního makeupu. Na dalších odkazech jsou umístěné články, fotky, ceny a reference, které rovněž můžou byt zajímavé pro každou z Vás, kdo se rád stara o vlastní vzhled.

K čemu je dobrý permanentní make-up?

  • Správnou aplikací přírodního pigmentu, je možné získat mladistvější vzhled, korigovat konturu rtů, zvýraznit oční partie, či formovat tvar i barvu obočí.
  • Řeší problémy žen, pro které je dokonalý vzhled podmínkou pracovního úspěchu a duševní pohody.
  • Pro ty, které se nemohou stále líčit, například z důvodu alergie, nedostatku času, či pracovního prostředí s vyšší vlhkostí vzduchu, apod.
  • Sportovkyně nejsou handicapované rozmazaným make-upem při sportu, nebo v sauně. Ve dne v noci upravená tvář.
  • Ženy se zrakovou vadou tím vyřeší pracné líčení před zvětšovacím zrcadlem.
  • Lze vykreslit naprosto přirozeně již vytrhané, či korigovat prořídnuté, nebo vypadané obočí.
  • Kvalitně provedené linky vedoucí přímo k linii řas, vypadají tak přirozeně, že je od pravého líčení klasicky upravených kontur rozezná pouze vizážistka.
  • Dámy středního věku jistě ocení nerozpíjení rtěnky kolem úst do začínajících vrásek, naopak budou nadšené trvanlivostí kontury a přirozeným vystínováním rtů.

Jak se děla permanentní make-up neboli PMU?

Permanentní (tj trvalý) make up spočívá v mikropigmentaci vrchní vrstvy kůže. Aplikace se provádí speciálním přístrojem, který za pomoci malých jehliček vpichuje barevný přírodní pigment přímo do pokožky. Jako kouzelnou tužtičkou je možné udělat kontury a výplně rtů, linie víček a obočí. Permanentní make up vždy vypadá velmi přirozeně. Jeho cíl je podtrhnout vaší vnější krásu a nenápadně zvýraznit to co potřebujete. I když jste si udělali PMU vždy můžete nanášet dekorativní kosmetiku a sledovat módní trendy. Permanentní make up není na rozdíl od tetování dlouhodobá záležitost. Za určitý čas přírodní barva vybledne a zmizí. Tehdy můžete zcela změnit váš vzhled a to dle vaší nové představy.

Jaký je rozdíl mezi permanentním make-upem a tetováním?

Při tetování proniká syntetické barvivo do hloubky 2 až 3mm a prakticky navždy zůstávají ve vrstvách kůže. Permanentní makeup se ale provádí mnohem šetrněji metodou na hloubku od 0,8 do 1,5mm. Přičemž pro permanentní make up správně lze používat pouze přírodní barvy – jsou to o mnoho dražší a kvalitnější pigmenty.  Při přirozené obnově pokožky tento pigment stále nepatrně postupuje do vrchních vrstev kůže a postupně ztrácí barvu. Proto po několika letech se doporučuje obnovit PMU.
Další rozdíl mezi tetováním a permanentem je v tom, že pro aplikaci permanentního make upu se používají velice tenké jehličky což dodává na velké přesnosti nanášení barvy.

Jaké jsou přednosti PMU před obyčejným make-upem (líčením)?

Za jakýchkoliv podmínek ( buď za horka, přístupu vody nebo sportu) trvalý makeup se nemůže setřít a ztratit nejmenší částečku své barvy. Vždy si ušetříte čas od občasného domalování make upu. A dále stálá forma vašich rtů a obočí vám dodá velkého sebevědomí a očekávání dalších úspěchů.

V jakých případech se dělá permanentní make-up?

Jsou případy, kdy permanentní makeup se dá brat jako hlavní nejúčinnější nástroj k překonání určitých problémů. Jestliže vaše obočí má nesprávnou formu nebo chloupky rostou nerovnoměrně tak pomocí PMU lehce dosáhnete přirozené dokonalé formy. Upravené oči s očními linkami vám  příjemně pozmění a zvýrazní vzhled. Kontury rtů vám pomůžou srovnat formu rtů, zvětšit objem rtů. Bledé rty pomocí permanentu najednou budou plné života a přitažlivosti.
PMU vám ušetří hodně času, který ztrácíte líčením a nanášením makeupu.

Jak dlouho vám permanentní make-up  vydrží?

Je to individuální. Zpravidla odbarvování vám nezačne dřív než za 2 roky.
To záleží na hodně faktorech. Na typu vaší kůže, metabolismu a věku. U mladších lidi proces obnovení pokožky probíhá poněkud rychleji a proto PMU vydři méně. Ale i spousta dalších věci jako například intenzita působení slunce na vaší pokožku má vliv na trvanlivost make-upu..

Permanentní make up – je to bolestivé?

Před samou procedurou se provádí diagnóza, po té se nanáší speciální anestetický gel, který znecitliví námi požadovanou část pokožky. Zpravidla klient necítí bolest žádnou , ale vibrace a občasné lochtání.

Jak velké budou otoky po provádění permanentního make-upu?

V závislosti na citlivosti kůže, ale zpravidla otoky přejdou během 24-36 hodin.

Je pravda že po PMU vznikají malé stroupky?

Je-li procedura provedena správně objeví se tenké stroupky, který je barevnější než vámi zvolený odstín. Tento jev obvykle přináší největší zmatek. Nemusíte se ale bát, poněvadž  po několika dnech stroupek odpadne a vy se budete kochat vámi zvolenou barvou.

Co se dá dělat, když se výsledek nelíbí?

Kvalifikovaná specialistka s vámi nejdříve o všem promluví a nanese tužkou plánovanou linii. Přistupuje se k práci tehdy, až Vy souhlasíte s návrhem kontur a barvy. Po aplikaci je i nadále možnost doladění formy a barvy kontury v rámci  korektury výsledků PMU.

Jak se ochránit od vzniku oparů?

Jedná se o kontury rtů. Doporučují za týden do plánované aplikace a týden po brát vitamíny B complex.

Co je nejlepší: udělat kontury rtů s výplní nebo jen kontury?

Je možné vše. V závislosti na situaci, formy obličeje, rtů, jejich barvy a dle vašeho přání.
Nejčastěji v praxi je žádána kontura s výplní. Dodá to rtům tu správnou živou barvu.  
Když vzniká plynulý přechod od kontur ke rtům. Takovým způsobem se opticky zvětšuje objem rtů což je žádáno všemi klientkami. Je to optimální způsob jak zvýraznit a zvětšit úzké rty.

V čem mám výhodu před ostatními?

V tom, že aplikace permanentního make-upu je poněkud medicínské ošetření, proto mojí nesmírnou výhodou je zdravotní vzdělaní a praktické zkušenosti z práce zdravotní sestry.