Líčení

Denní líčení se provádí za denního světla, je decentní, jemné a mělo by korespondovat s typem člověka. Nepřetvářet jeho identitu, ale vycházet z něho samotného. Líčení by mělo ladit s doplňky, oblečením a typem člověka. 

Každý člověk je jedinečný, každý vypadá jinak a každý má svůj vlastní kolorit. Přesto lze lidi zařadit do čtyř typů, z nichž každý má zcela osobitý vztah k barvám, některé sluší víc než ostatní.    Jedná se o tyto typy : jarní, letní, podzimní a zimní. S Vašim typem vám samozřejmě poradím. 

Jarním a podzimním typům sluší teplé barvy, letním a zimním studené odstíny. Toto je však jen orientační. Existují také barvy, které jsou neutrální a jsou vhodné pro všechny typy lidí.
Hlavní zásadou je naučit se pozorovat světlo a stín ( zvláště u korektivního líčení). Tam kde mají rysy sklon propadat, se používají světlé tóny a tam kde vystupují používáme naopak tmavší.

 

 

 

Večerní líčení

Ve své podstatě s od denního líčení liší pouze tím, že je podstatně výraznější. Používají se výraznější odstíny a doplňuje se např. různými třpytkami. I večerní líčení by si ale mělo zachovat přirozenější vzhled. Líčí se při úmělém osvětlení, jelikož světlo odebírá na hloubce barevnosti. Také líčení na foto je více výrazné, jelikož blesk a fotoaparát nám ubírá velké procento tonu.

Je velmi důležité nezapomínat na kosmetické ošetření pleti, jelikož pak i celkové líčení působí dokonale. To znamená ne jen pravidelná každodenní domácí péče o Vaši pleť, ale i odborná. Ráda Vám pomůžu.